Nicaragua Prodecoop
Geplaatst op 30-06-2010 onder De herkomst van de Salento bonen
Nicaragua Prodecoop
Prodecoop is een koepelorganisatie die ruim 2000 koffieboeren uit 39 coöperaties verenigd in het centrale noordelijke deel van Nicaragua.
Prodecoop werd opgericht in 1993 om de aangesloten boeren te helpen bij de productie en vermarkten van hun koffie. Het noordelijk deel van Nicaragua is ideaal voor het verbouwen van kwaliteitsvolle koffiebonen door de vruchtbare grond en het tropische klimaat.
Bij het ontstaan van de koepelorganisatie zijn zij direct Max Havelaar gecertificeerd. Prodecoop is een professionele organisatie die sinds 2000 een eigen koffieverwerkingsfabriek in handen heeft (gekocht met opgespaarde Fair-Trade premies). In de verwerkingsfabriek maken zij de koffie exportklaar én controleren ze de kwaliteit.
Prodecoop heeft dan ook geïnvesteerd in de opleiding van een aantal koffieproevers. Naast opleidingen investeert de koepelorganisatie ook in technische assistentie van de leden en in kredietverstrekking en juridisch advies voor de coöperaties.
Inkomsten uit Fair-Trade hebben het mogelijk gemaakt dat er bijkomende investeringen gedaan worden:
- het betalen van studiebeurzen voor kinderen van aangesloten leden
- het verhogen van de duurzame en biologische productie van de koffiebonen
- het ontwikkelen van vrouwelijke participatie binnen de coöperaties en het bestuur van de koepelorganisatie
Datum oprichting 1993
Aantal leden 2300
Hoogte ligging 1.200 tot 1.400 meter
Oogstseizoen december tot maart















