Home Nieuws De herkomst van de Salento bonen De oogst in Centraal Amerika

De oogst in Centraal Amerika

De oogst in Centraal Amerika

Guatemala / Fedecocagua

Guatemala ligt in Centraal Amerika. De meerderheid van de bevolking zijn afstammelingen van de oorspronkelijke Maya bevolking.

FEDECOCAGUA is opgericht in 1969 met als doel de positie te verbeteren van kleinschalige koffietelers in Guatemala.

De overkoepelende organisatie omvat bijna 20,000 koffieboeren  en zo’n 37 aangesloten associaties.

70% van de leden is inheems en verspreid over verschillende plattelandsregio’s van Guatemala, die veelal gekenmerkt worden door een moeilijk economisch klimaat en slechte infrastructuur.

FEDECOCAGUA biedt een reeks diensten aan waaronder technische support, transport, opslag en de aankoop, verwerking en export van de koffiebonen van haar leden.

Deze commercialisering van de koffieproductie zorgt voor hogere prijzen dan verkoop via tussenpersonen.

Sinds 2000 is FEDECOCAGUA Fair Trade gecertificeerd.

Door te verkopen op de Fair Trade markt ontvangt de associatie meer dan twee keer de conventionele verkoopprijs.

Met de opbrengst van de Fair Trade premie werd het mogelijk om nieuwe vrachtwagens aan te schaffen, waardoor men minder afhankelijk is van derden en zo de vervoerskosten kan drukken.

Daarnaast zijn er gezondheidscentra en apotheken gestart om aan de behoeften van lokale gemeenschappen en gezinnen te voldoen.

Jaar van oprichting             1969
Aantal leden                        20.000
Hoogte plantage                 1.400 meter
Oogstseizoen                      jan. tot april
Aandeel biologisch            3%